Zehnder ComfoAir Q 450

Centrální komfortní větrací jednotka s rekuperací tepla.

Více informací

Zehnder

Nový produkt

124 140 Kč s DPH102 595 Kč bez DPH

Zehnder ComfoAir Q 450

Všeobecné informace

Ať už se jedná o novostavbu nebo starší zástavbu s maximálním průtokem 450 m3/h při externí tlakové ztrátě 200 Pa je komfortní větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q450 vhodná pro jedno- a vícegenerační rodinné domy, kanceláře a komerční budovy. S novými technologiemi - výměníkem tepla ve tvaru diamantu, nejmodernější technologií ventilátorů, modulačním bypassem, volitelným předehřívacím registrem v kombinaci s inovativní technologií ovládání průtoku vzduchu a také uživatelsky přívětivým ovládáním od jednoduchého přepínače po praktickou aplikaci pro mobil či tablet, je větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q tím nejlepším řešením z hlediska energetické účinnosti a komfortního, zdravého vnitřního klima.

Q450

Technologie

Diamantový výměník tepla

Jedinečný, vysoce účinný výměník tepla pro nejvyšší energetickou účinnost

Unikátní výměník tepla ve tvaru diamantu obsahuje obzvláště velkou předávací plochu čímž je docíleno nejvyšší efektivity. Rozdílné výšky průtokových kanálků zajišťují rovnoměrný průtok vzduchu a minimalizují tlakové ztráty. Je zapotřebí méně energie k překonání vzduchového odporu.

Diamantovy_vymenik

Ventilátory

Nejnovější technologie ventilátorů - pro tichý, energeticky úsporný provoz
Předsazené usměrňovací mřížky, spirálový plášť a rotor ebm-papst RadiCal zajišťují optimální proudění vzduchu. Tím je zaručen nejen velmi tichý provoz, ale také obzvlášť nízká spotřeba elektrické energie. Takové je naše vysoce kvalitní a inovativní řešení, které vychází z ověřených technologií.

Ventilatory

Modulační bypass

Komfortní vnitřní klima díky inteligentnímu řízení rekuperace tepla
Bypass řídí přesný stupeň rekuperace tepla a tím ovlivňuje teplotu přiváděného vzduchu. Modulační bypass se přitom orientuje podle optimální komfortní teploty, která je stanovena na základě informací teplotních a vlhkostních čidel a dle inteligentního algoritmu.

Bypass

Předehřívací registr

Inteligentní předehřívání přiváděného venkovního vzduchu - pro optimální energetickou účinnost
Modulační registr předehřevu se perfektně přizpůsobí teplotě, objemovému průtoku a vlhkosti vzduchu a zajišťuje potřebnou teplotu přiváděného venkovního vzduchu pro energeticky účinný provoz za všech venkovních teplot. Díky velkému povrchu a tvaru "Delta" je tlaková ztráta zanedbatelně nízká. Toto ještě více snižuje spotřebu elektrické energie.

Predehrev

Čidla

Perfektní provoz díky inteligentnímu řízení
Jednotlivá čidla větrací jednotky detekují nepřetržitě teplotu, vzdušnou vlhkost a tlak. To umožňuje přesné řízení modulačního bypassu, předehřívacího registru, ovládání průtoku vzduchu Flow Control a optimální řízení vlhkosti. Díky přesnému ovládání větrací jednotky pomocí čidel je dosaženo perfektního vnitřního klima.

Cidla

Komfortní teplota

Optimální teploty přiváděného vzduchu díky komfortní technologii
Vnímání teploty lidmi závisí na aktuální venkovní teplotě a průměrné venkovní teplotě v posledních dnech. Inteligentní řízení Zehnder ComfoAir Q proto vyrovnává teplotu přiváděného vzduchu podle aktuálních potřeb uživatelů. Tím větrací jednotky Zehnder po celý rok významně přispívají ke komfortnímu vnitřnímu klima - pro spokojenost zákazníků.

Komfortni_teplota

Filtry

Optimální hygiena díky vysoce výkonné filtraci
100 % utěsnění a maximální filtrační plocha zabraňují proniknutí prachu do místnosti. A aby vzduch zůstal čistý a zdravý trvale, upozorňuje výstražný indikátor na včasnou výměnu filtru. Vedle uplynulé doby zohledňuje indikátor také přenesené množství vzduchu.

Filtry

Flow Control - ovládání průtoku vzduchu

Nové a patentované: Inovativní technologie čidel automaticky zajišťuje vyvážené množství přiváděného a odváděného vzduchu. Toto ovládání průtoku vzduchu Flow Control zaručuje maximální účinnost rekuperace tepla. Navíc ušetříte čas během uvádění do provozu, protože vyvážení vzduchových množství probíhá automaticky, otáčky nemusíte nastavovat manuálně.

Flow_control

Ovládání

ovladani

Souhrnný popis zařízení

Zehnder ComfoAir Q450 je centrální, kompaktní větrací jednotka s rekuperací tepla a integrovaným modulačním letním bypassem. Tato jednotka je určena pro novostavby i rekonstrukce. Plášť jednotky je tvořen z pozinkovaného a lakovaného ocelového plechu, který je akusticky a tepelně izolován. Úsporné stejnosměrné ventilátory s rotorem RadiCal a směrovou mřížkou zajišťují šetrný provoz s vysokou efektivitou. Přívodní a odtahový ventilátor je možné regulovat samostatně, hodnoty mohou být nastaveny v řádech jednotek procent pro dosažení konstantního průtoku vzduchu. Srdcem větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q450 je křížový protiproudý výměník tepla z plastu s účinností zpětného zisku tepla až 95%. Ovládání je zajištěno integrovaným displejem. Volitelně je možné rozšířit ovládání o externí ovládácí zařízení (ComfoSense C nebo ComfoSwitch C), která se napojují kabelem (JYSTY 2x2x0,6) na větrací jednotku. Další možností je ovládání rozhraním Zehnder ComfoConnect LAN C nebo ComfoConnect KNX C. Veškerá provozní a chybová hlášení zobrazuje displej. Zehnder ComfoAir Q450 je dodávána s přívodním napájecím kabelem. Filtry jsou osazeny z čelní strany bez nutnosti otevírat jednotku při jejich výměně. Zehnder ComfoAir Q450 může být instalována zavěšením na stěnu (lišta je součástí dodávky) nebo samonosně na podstavci (volitelné příslušenství). Připojení na systém rozvodů vzduchu zajišťují 4 otočná vzduchová hrdla s průměrem DN160.

 • Automatická protimrazová ochrana + hlášení výměny filtrů
 • G4 - 2 filtry v jednotce (volitelně třída filtrace F7)
 • Automatický a teplotou řízený bypass
 • Historie 3 posledních chybových hlášení
 • Přívodní a odtahový ventilátor - jednotlivě ovladatelné
 • Komfortní ovládání teploty
 • Nastavení parametru pro otevřený oheň v domě (krb)
 • Výměník tepla: plast
 • Ventilátory: EC-stejnosměrné radiální, nasávací směr proudění
 • Filtr:
  Odtah z interiéru: G4
  Venkovní vzduch: G4
 • Napojení kondenzátu: DN 32
 • Vzduchová hrdla: 4x DN160, otočná
 • Síťové napájení: 230V, 50 Hz
 • Přípustný rozsah teplot: od +7°C do +40°C v místě instalace
 • Akustický výkon (min/max):
  Odtah: 42,0 dB(A) / 53,0 dB(A)
  Přívod: 52,0 dB(A) / 70,0 dB(A)
 • Předpokládaná účinnost rekuperace tepla: až 93%
 • Průtoky:
  max 450 m3/h při 200 Pa externí tlakové ztráty
  min 40 m3/h při 10 Pa externí tlakové ztráty

Přednosti

 • Vyšší účinnost zpětného získávání tepla a nižší spotřeba elektrické energie díky unikátnímu výměníku tepla ve tvaru diamantu s mimořádně velkou předávací plochou a nižšími tlakovými ztrátami
 • Tišší a energeticky úspornější provoz zajišťuje nová technologie ventilátorů s rotorem ebm-papst RadiCal, spirálovým pláštěm a předsazenými usměrňovacími mřížkami
 • Vyšší komfort díky optimální teplotě přiváděného vzduchu pomocí modulačního bypassu s inteligentním řízením rekuperace tepla
 • Inteligentní předehřívání přiváděného venkovního vzduchu modulačním předehřívacím registrem (volitelný) pro optimální energetickou účinnost
 • Jistota při plánování a montáži díky přípojkám pro pravou a levou stranu integrovaným do jednoho provedení
 • Jednoduché zprovoznění a tichý chod v perfektním rovnotlakém režimu díky technologii Flow Control
 • Uživatelsky snadné ovládání díky řešení, které splňuje všechny nároky - jednoduchého displeje, přes plně automatické ovládání po praktickou aplikaci ComfoControl
 • Optimální hygiena díky vysoce výkonné filtraci a průvodci pro snadnou výměnu filtrů
 • Zamezení vysoušení vzduchu v interiéru díky entalpickému výměníku tepla a vlhkosti (volitelný)

Rozměry: 790 x 850 x 570 mm (Š x V x H), Hmotnost: 50 kg

footerq