Jak vybrat klimatizaci

Rádi Vám s výběrem klimatizace poradíme!

Pokud ještě nevíte jakou klimatizaci zvolit nebo se Vám nechce zbytečně ztrácet čas jejím výběrem, tak zcela určitě doporučujeme obrátit se na odborníky. Poradí Vám, která klimatizační jednotka a řešení se hodí do Vašeho interiéru nejvíce. V nejlepším případě je dobré nechat si vypracovat orientační cenovou nabídku a v případě dalšího zájmu návštěvu přímo u Vás. Takto se dozvíte orientační cenu, následně i nejvíce informací a můžete vše prodiskutovat přímo na místě. V případě, že se dostatečně neinformujete, tak by se Vám mohlo stát, že z neznalosti špatně vyberete a klimatizace bude málo výkonná a nevychladí či nevytopí daný prostor nebo bude nadbytečně moc výkonná a investice se Vám prodraží. 
Nabízíme zdarma zpracování orientační cenové nabídky a návrh technického řešení. Zdarma Vás také dojedeme navštívit, prohlédnéme místo, vše prodiskutujeme a navrhneme ideální řešení přesně podle Vašich potřeb. Jednoduše nás kontaktujte.

Na co se hlavně při výběru klimatizace zaměřit?

Důležité je rozmyslet si, jaký je nejdůležitější parametr přímo pro Vás. Někoho zajímá hlavně cena, kterou by chtěl investovat, pro jiné zase třeba funkčnost, výkon, účinnost či vzhled v interiéru a umístění. Dnes jsou velmi žádané nástěnné klimatizace, kdy vnitřní jednotka je umístěna napevno pod stropem. Samozřejmě je více typů klimatizací jako například kazetové (stropní), podstropní, parapetní, kanálové atd. Obecně stačí pouze vědět, co nebo jaký prostor chcete vychladit či vytopit a co požadujete.

Důležitý je především výkon

Zajímejte se o výkon klimatizace, protože to je jeden z nejdůležitějších parametrů. Výkon nás zajímá hlavně proto, aby dostatečně pokryl velikost místnosti nebo prostoru. Berte samozřejmě také v potaz to, že výkon klimatizace mohou snížit některé okolní vlivy a to zejména orientace na jih, elektrospotřebiče s větším odběrem, počet lidí v prostoru atd. Cenu klimatizace potom většinou stanovuje výkon, účinnost, design a značka. Výrobců klimatizací je celá řada, my však doporučujeme hlavně kvalitní a ověřené značky, jako jsou klimatizace Samsung.

Životní prostředí a úspora

Každá klimatizační jednotka je v podstatě tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. To znamená, že vstupní zdroj energie je vzduch nebo tedy konkrétně venkovní vzduch a výstupní také vzduch, ale již chladný či teplý. Dnes už všechny kvalitní klimatizace umí nejen chladit ale i topit, pouze pracují obráceně než v létě. Proto je výhodné vytápět klimatizací především v přechodném období tj. na jaře nebo na podzim. Budete tím tak šetřit životní prostředí menší spotřebou energie, fosilních paliv a co je nejdůležitější, ušetříte. Důležité je ale brát zřetel na to, jestli chcete používat klimatizaci i na topení. Protože pokud ano a především i v zimě, pak je důležité vybrat energeticky úspornou klimatizaci. Investice do úsporného modelu klimatizace se Vám potom více vyplatí kvůli menší spotřebě. Zdali ale chcete s klimatizací chladit jen párkrát do roka, vystačíte si i se základními a levnějšími modely.

Montáž a servis

Mít odborně namontovanou klimatizaci je dnes již podmínka k dobrému provozu, a proto zvolte při jejím výběru firmu, která Vám prodá s klimatizací i její montáž, nabídne záruční i pozáruční servis. Doporučujeme s nákupem klimatizace vždy zakoupit i montáž a tím pádem získat možnost ceny se sníženou sazbou DPH 15%.

Klimatizace s montáží můžete objednat přímo v našem e-shopu

Doufáme, že Vám naše rady a informace alespoň trochu pomohly při výběru klimatizace do Vašeho domu, bytu či kanceláře. Jestliže již máte vybráno, můžete si klimatizaci nezávazně objednat v našem e-shopu a my Vás budeme kontaktovat s dalšími informacemi. Pokud přece máte i nadále nějaké dotazy, můžete se na nás obrátit a kontaktovat pomocí e-mailu, formuláře níže nebo na telefonní číslo 721869192, ochotně a rádi Vám zodpovíme všechny Vaše dotazy.